Artykuły Ogólne

Koki Holdings Co., Ltd. rozpoczyna nowy rozdział 2018-06-06

Hitachi Koki z dniem 1 czerwca zmienia nazwę swojej spółki


31 Maja 2018 roku TOKYO, Hitachi Koki Co., Ltd. światowy lider w produkcji elektronarzędzi oraz urządzeń wykorzystywanych w nauce, oświadczył w dniu dzisiejszym, że spółka od 1 czerwca 2018 roku zmienia nazwę na Koki Holdings Co., Ltd. i rozpoczyna nowy etap w historii. Nowa nazwa korporacji Koki Holdings Co. Ltd. została stworzona w oparciu o zasadę ciągłości z obecną nazwą, która jednocześnie odzwierciedla wiele marek występujących na całym swiecie mających na celu przyśpieszenie naszych inwestycji w rozwój globalnego rynku.


Od 1 czerwca 2018 roku ulegną odpowiednio zmianie nazwy spółek głównie firm produkcyjnych należących do grupy na całym świecie w następujący sposób.

NOWA NAZWA

OBECNA NAZWA

Koki Manufacturing & Service Co., Ltd.

Hitachi Koki Manufacturing & Service Co., Ltd.

Hikoki (Malaysia) Sdn. Bhd.

Hitachi Koki (Malaysia) Sdn. Bhd.

Guang Dong Hikoki Co., Ltd.

Guang Dong Hitachi Koki Co., Ltd.

Fujian Hikoki Co., Ltd.

Fujian Hitachi Koki Co., Ltd.

Guangzhou Hikoki Co., Ltd.

Guangzhou Hitachi Koki Co., Ltd.

Taiwan Hikoki Co., Ltd.

Hitachi Koki Taiwan Co., Ltd.


Jesienią 2018 roku spółka zmieni nazwę swojej głównej marki elektronarzędzi na nową HiKOKI (wymawiane "hai-koh-key").


Prezes Hitachi Koki Osami Maehara powiedział: "Mam ogromną przyjemność ogłosić, że rozpoczynamy nowy rozdział jakim jest zmiana nazwy na " Koki Holdings Co., Ltd. "W momencie gdy pracujemy nad zwiększeniem naszych możliwości sprzedaży, tak aby wspólnie skonsolidować 70-letnie relacje klientów z naszą firmą, chcielibyśmy zapewnić wprowadzanie nowych produktów i usług, które przyniosą korzyści użytkownikom. Co więcej, sprawimy, że zrównoważony wzrost w naszej działalności będzie realizowany w celu dalszej ekspansji biznesowej. Przy okazji chcielibyśmy przyspieszyć rozwój elektronarzędzi bezprzewodowych, które obecnie i w przyszłości będą spełniały potrzeby klientów "


Nowe "Koki Holdings" wzmocni swoją globalną działalność jako wiodący światowy producent elektronarzędzi, dzięki światowej klasy zaawansowanym technologiom, które tworzą niezawodne i innowacyjne produkty.


Marka HiKOKI została stworzona w oparciu o trzy podstawowe zasady, które przewodzą spółce: innowacyjność technologiczna zwiększająca wydajność, niezawodność urządzeń produkowanych przez 70 lat działalności spółki oraz nowy potencjał rozwoju na rynku. Dzięki nowemu partnerstwu holding Hitachi Koki chce usprawnić swoje działania, a także przyspieszyć wzrost organiczny i umocnić pozycję rynkową dzięki późniejszym inwestycjom na rynku globalnym jako światowy lider w produkcji.


Informacje o firmie

Marka Hitachi Koki została stworzona 18 grudnia 1948 roku. Jej głównym polem działania jest  produkcja i sprzedaż elektronarzędzi dla profesjonalnych użytkowników, sprzętu budowlanego, medycznego, badawczo-naukowego oraz urządzeń dla przemysłu. Firma oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń dla niemal każdego sektora przemysłowego, a także szeroki wybór akcesoriów. Należą do nich młoty udarowo-obrotowe, narzędzia akumulatorowe, szlifierki kątowe, pilarki, frezarki oraz inne specjalistyczne narzędzia do obróbki drewna, betonu i stali. Firma Hitachi Koki osiągnęła roczne przychody w wysokości około 1,8 miliarda USD w ostatnim roku podatkowym, zatrudniając około 6 500 pracowników.


Założony

18 Grudnia 1948 roku

Kapitał

17.8 Miliardów Yen

Roczne przychody

190 Miliardów Yen

Liczba pracowników

6,446 skonsolidowany stan na 31 Marca 2018 roku


Hitachi Koki Co., Ltd. (od 1 Czerwca 2018 roku Koki Holdings Co., Ltd.) Jest jednym z wiodących producentów elektronarzędzi i urządzeń wykorzystywanych w nauce na świecie. Produkty te obejmują elektronarzędzia, takie jak wkrętarki, wiertarki, narzędzia ogrodowe, podkaszarki do trawy, nożyce do żywopłotu oraz myjki wysokociśnieniowye i ultrawirówki.

W całej naszej słynnej 70-letniej historii Hitachi Koki produkował i dostarczał światowej klasy zaawansowane technologicznie i innowacyjne urządzenia. Rozległa sieć sprzedaży i serwisu stanowi podstawę naszej doskonałej niezawodności, możliwe jest to dzięki rozległej sieci sprzedaży we wszystkich japońskich prefekturach i w ponad 130 krajach w całej Europie, obu Amerykach, Azji, Oceanii oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce.