FAQ Najczęściej Zadawane Pytania

Dlaczego Hitachi Group sprzedało Hitachi Koki ?

Hitachi - podobnie jak wiele innych korporacji - przeprowadza badania kontrolne, czy poszczególne obszary biznesowe pasują do strategicznego kierunku Grupy. W ramach takich badań zdecydowano, że elektronarzędzia przestaną być postrzegane jako część podstawowej działalności.
W tym czasie również Hitachi Koki starał się odejść od wielkiej korporacji. Potrzeby i cele obu firm pasowały do siebie i dlatego postanowiono na rozłączenie obu podmiotów.

Co onacza nazwa HiKOKI?

Koki jest japońskim terminem oznaczającym narzędzia. Przedrostek Hi oznacza wysoką jakość, a co za tym idzie wysokie standardy jakości naszej marki oraz produkty, które są zaawansowane technologicznie i niezawodnez których mogą korzystać użytkownicy.

Marka HiKOKI jest w dużej mierze nieznana dla handlu i użytkowników. Klienci jej nie znają?

Oczywiście musimy intensywnie komunikować zmianę nazwy marki z szeroko zakrojoną strategią marketingową. Jesteśmy pewni, że klienci szybko zrozumieją, że będą nadal otrzymywać od nas znaną jakość. Naturalnie, że wykorzystamy nasze nowe możliwości, aby stać się jeszcze lepszym w przyszłości. Krótko mówiąc: HiKOKI to nowa nazwa, ale nie nowy producent elektronarzędzi. Jesteśmy pewni, że nasi partnerzy handlowi oraz końcowi użytkownicy naszych narzędzi szybko zrozumieją, że zmieniliśmy tylko nazwę.

Gdzie produkowane są narzędzia Hikoki?

Narzędzia Hikoki produkowane są we własnych fabrykach Hikoki. W chwili obecnej Koki Holdings posiada 10 fabryk rozlokowanych na całym świecie. 5 fabryk jest w Japonii, kolejne znajdują się m. in. w Chinach (3 fabryki), Malezji, Niemczech.

Gdzie produkowane są akcesoria Hikoki?

Akcesoria Hikoki pochodzą od najlepszych producentów światowych. W 90% produkowane są w Europie.

Co lepszego oferuje HiKOKI od innych producentów elektronarzędzi?

Najnowocześniejszą technologię akumulatorów, legendarne silniki bezszczotkowe, zarówno w elektronarzędzich bezprzewodowych jak i przewodowych, legendarne młoty udarowe i ogólnie doskonała gama produktów dla branży budowlanej. Hikoki posiada również zaawansowaną technologię pneumatyczną, która dobrze przyjęła się na rynkach.
W naszym asortymencie znajduje się również duży wybór gwoździarek pneumatycznych.

Czy produkty pochodzące z fabryk w Chinach są gorszej jakości od produktów z fabryk Japońskich?

Nie. Wszystkie produkty Hikoki produkowane zarówno w fabrykach japońskich, chińskich, czy innych np. europejskich podlegają tym samym bardzo rygorystycznym procedurom produkcyjnym. Ich jakość jest na takim samym wysokim poziomie, bez znaczenia z jakiej fabryki pochodzą.

Gdzie można kupić produkty Hikoki?

Produkty Hikoki dostępne są w profesjonalnej sieci sprzedaży, gdzie znajdziecie Państwo pełną ofertę produktów oraz profesjonalne techniczne doradztwo (więcej w zakładce LISTA DEALERÓW) Nasze produkty są również dostępne w  wytypowanych sieciach handlowych.

Jak sprawdzić czy sklep jest autoryzowany przez Hikoki?

Lista oficjalnych partnerów Hikoki Power Tools Polska Sp. z o.o. znajduje się na naszej stronie w zakładce LISTA DEALERÓW.

Czy narzędzia Hikoki są dostępne w sieciach handlowych?

Tak, Hikoki Power Tools Polska Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż limitowanych produktów w sieci Leroy Merlin.

Gdzie znajduje się najbliższy serwis Hikoki?

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w zakładce LISTA SERWISÓW - Gwarancyjne Punkty Serwisowe

Czy wartości parametrów technicznych podawane w katalogach i broszurach Hikoki są zgodne z normami EPTA?

Tak, EPTA kontroluje dane techniczne publikowane przez Hikoki i muszą być one zgodne z wytycznymi EPTA.

Dlaczego na aukcjach internetowych jest dużo taniej?

Wolność handlu i przepisy dotyczące ochrony konkurencji i konsumenta powodują, że na aukcjach internetowych pojawiają się towary różnego pochodzenia, często bez gwarancji, z wtórnego rynku lub prywatnego importu, nie rzadko z kradzieży, często poza oficjalną autoryzacją importera. Aukcje internetowe nie są spójne ze strategią profesjonalnego doradztwa i obsługi posprzedażnej klienta. Na rynku profesjonalnym kluczowe znaczenie ma właściwy dobór maszyny do wykonywanych prac oraz jakość obsługi serwisowej oraz dostępność akcesoriów. Tego typu obsługę zapewnia nasza profesjonalna sieć dealerska.

Jak działa silnik bezszczotkowy ?

Silnik bezszczotkowy to rodzaj silnika elektrycznego. W odróżnieniu od tradycyjnego silnika komutatorowego jego cechą charakterystyczna jest brak szczotek węglowych. Dzięki temu nie ma konieczności okresowej wymiany szczotek. Kolejne zalety silnika bezszczotkowego to mniejsza awaryjność, cichsza praca, lżejsza konstrukcja, mniej tarcia a co za tym idzie mniej strat – większa efektywność silnika.

Jakie są zalety technologii Multi Volt?

W elektronarzędziach bardzo ważna jest poręczność, oznaczająca kompaktowe, ergonomicznie zaprojektowane i lekkie elektronarzędzia. Szczególną cechą naszej technologii Multi Volt jest to, że udało nam się uzyskać moc wyjściową 36 V w akumulatorach o takich samych rozmiarach jak 18-woltowe. Dzięki temu praca jest szybsza i łatwiejsza. Ponadto, wyższa moc wyjściowa i pojemność ładowania sprawia, że pakiety akumulatorów mniej się nagrzewają, co ma wpływ na wydłużenie ich żywotności.
 

Ile cykli ładowań posiadają baterie Li-ion Hikoki?

Akumulatory Li-ion Hikoki są tak skonstruowane - większość posiada elektroniczny system MPC czuwający nad prawidłowym procesem ładowania oraz rozładowywania (praca) akumulatora, że można ładować je ponad 1500 razy (jest to ilość pełnych cykli ładowania).

Jak długo pracują akumulatory Li-ion w ujemnych temperaturach?

Według wszystkich źródeł ujemne temperatury ( max – 20 st. granica zamarzania elektrolitu) nie wpływają negatywnie na pojemność i wydajność akumulatorów Li-ion.

Jak długa jest gwarancja na narzędzia Hikoki?

Prosimy o zapoznaie się z informacjami znajdujacymi się w zakładce WARUNKI GWARANCJI

Jak często trzeba regulować, smarować i/lub przeglądać lub ewentualnie oddawać do serwisu urządzenia spalinowe (np. pilarki łańcuchowe)?

Przegląd silników spalinowych powinien być przeprowadzany raz w sezonie, lub nie później niż po 100 godzinach pracy. Uzupełnienie smaru w głowicach kos należy przeprowadzać maksymalnie po 50 godzinach pracy. Wiecej szczegółowych informacji znajduje się w instrukcji obsługi.

Czym różni się moment dokręcania twardy od miękkiego oraz maksymalnego?

Rozróżniamy trzy momenty jakie charakteryzują pracę elektronarzędzi. Jest to moment twardy, miękki oraz maksymalny. Różnice polegają na różnym (innym) sposobie pomiaru momentu w zależności od wykonywanej pracy. Różni producenci podają różne wartości momentów, w związku z tym zawsze warto sprawdzić jaki rodzaj momentu jest porównywany. Hikoki swoje parametry techniczne zawsze podaje jako moment maksymalny (chyba, że jest wyraźnie podane inaczej).

Czy Hikoki posiada w swojej ofercie odkurzacze przeznaczone do pracy z gipsem?

Najlepszymi odkurzaczami przeznaczonym do odciągania gipsu są RP35YE, RP250YDM WA, RP350YDM WA, RP350YDH WA, RP500YDM WA które posiadają automatyczny system oczyszczania filtra (otrząsacz). 

Czy szlifierkami typu SV12... SV13... można pracować w gipsie i/lub szpachli samochodowej?

Tak, wszystkie szlifierki  z serii SV12 i SV13 nadają się do szlifowania gipsu oraz szpachli samochodowej, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy zostanie zastosowany papier ścierny z odpowiednią perforacją co zapewni prawidłowe odprowadzenie pyłu (urobku).

Kupiłem narzędzie akumulatorowe przez internet w Niemczech. Czy są one objęte 3, 4, 5 lub 7-letnią gwarancją?

Hikoki Power Tools Polska Sp. z o.o. udziela gwarancji na narzędzia zakupione tylko i wyłącznie w autoryzowanej sieci dealerskiej (proszę sprawdzić naszą sieć dealerską w zakładce ZNAJDŹ DEALERA), na narzędzia udzielana jest gwarancja zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na terenie Polski. Jeżeli zakupu dokonano poza oficjalnym kanałem dealerskim Hikoki, należy skontaktować się z dostawcą w zakresie ich polityki gwarancyjnej.

Jak odpowiednio dobrać kosę spalinową?

Tak jak każde narzędzie kosa spalinowa również musi być odpowiednio dobrana do potrzeb i wymagań użytkownika. Musimy zwrócić uwagę na kilka czynników np. jak dużą mamy powierzchnię o którą chcemy dbać i jakiego typu jest na niej roślinność, jak często będziemy używać kosy. Im większa powierzchnia i im większe rośliny znajdują się na naszej działce oraz im częściej będziemy używali kosy tym powinna być ona wyposażona w mocniejszy silnik. Natomiast jeśli zależy nam na wykaszaniu/podkaszaniu małych powierzchni lub powierzchni o skompilowanym kształcie, wśród rabat kwiatowych, delikatnej roślinności powinniśmy wybrać kosę mniejsza bardziej poręczną, z mniejszym a co za tym idzie lżejszym silnikiem. Dokładne porady otrzymacie Państwo u naszych dealerów.

Czym charakteryzują się silniki New Pure Fire?

Silniki New PureFire to dwusuwowe silniki nowej generacji. Przeznaczone do długotrwałej profesjonalnej eksploatacji charakteryzują się znacznie niższym zużyciem paliwa oraz mniejszym zanieczyszczaniem środowiska naturalnego w porównaniu do tradycyjnych silników dwusuwowych.