Technologie HiKOKI

 • Hikoki Li-ion

  Hikoki Li-ion

  Baterie litowo – jonowe Hikoki to kolejny przełom w sposobie zasilania elektronarzędzi. Zdecydowanie dłuższy czas pracy, mniejsza waga oraz elektroniczny system kontroli pracy baterii zapewnia niespotykany dotąd komfort oraz bezpieczeństwo pracy elektronarzędziami bateryjnymi.

  Dowiedz się więcej
 • Brushless

  Brushless

  Nowe silniki bezszczotkowe Hikoki zaprojektowano celem poprawy czasu pracy i żywotność baterii. Jednocześnie silniki te są mniejsze i lżejsze od tradycyjnych co przekłada się na wagę oraz wymiary narzędzia. Poprawa efektywności pracy w porównaniu do tradycyjnych silników jest prawie o 40% wyższa na jednym ładowaniu akumulatora. Kluczowym elementem dla pracy tego silnika jest mikroprocesor. To on steruje pracą pozbawionego prętów komutatora i szczotek silnika. Narzędzie jest bardziej precyzyjne, mamy większą kontrolę nad obrotami czy momentem dokręcania. Brak tradycyjnych szczotek węglowych to także dłuższy okres bezobsługowej pracy.

  Dowiedz się więcej
 • User Vibration Protection

  User Vibration Protection

  Technologia UVP pokazuje zaangażowanie Hikoki w innowacyjną technologię ochrony pracowników przed szkodliwym wpływem wibracji w połączeniu z maksymalna mocą i wydajnością maszyn.

  Dowiedz się więcej
 • 4Ah

  4Ah

  Nowe wysokowydajne oraz wysokopojemne baterie litowo – jonowe zmieniają podejście do użytkowania bateryjnych elektronarzędzi. Trzykrotnie dłuższy czas pracy, dużo niższa waga niż dla baterii starszej generacji takich jak np.: Ni-Cd, zdecydowane wydłużenie czasu pracy baterii 4 Ah oraz zaawansowana elektronika czuwająca nad pracą baterii to atuty technologii baterii Hikoki. Elektroniczny system MPC rolą którego jest zabezpieczenie baterii przed wpływem trzech najczęściej spotykanych w warunkach roboczych zagrożeń: nadmiernego rozładowania, przeładowania i przeciążenia.

  Dowiedz się więcej
 • Pure Fire

  Pure Fire

  Silniki PureFire osiągają niższą emisję i niższy pobór paliwa, jak również zdecydowanie mniejsze wydzielanie gazów szkodliwych w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami silników dwusuwowych. Są one przyjazne środowisku i zdrowiu, nadają się do długotrwałego oraz profesjonalnego użytkowania.

  Dowiedz się więcej
 • S-start

  S-start

  30-50% mniej siły. S-start jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kto potrzebuje łatwego, komfortowego i płynnego rozruchu urządzenia. Jest także dobrym rozwiązaniem dla profesjonalistów, którzy mogą zaoszczędzić energię i czas.

  Dowiedz się więcej
 • Zawór dekompresyjny

  Zawór dekompresyjny

  Wbudowany zawór dekompresyjny. Zapewnia łatwy start i mniejszą siłę potrzebną do uruchomienia silnika.

  Dowiedz się więcej
 • IP56

  IP56

  Międzynarodowe oznaczenie klasy ochrony (IP) jest standardem opracowanym przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC), aby wskazać stopień ochrony zapewnianej przez obudowy urządzeń elektrycznych przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikanie ciał stałych i wnikaniem wody. Klasa ochrony IP56 dotyczy samego urządzenia wyposażonego w akumulator. Odporność na pył i wodę samego akumulatora nie jest gwarantowana.

  Dowiedz się więcej
 • Nagroda IF

  Nagroda IF

  Nagroda iF została ufundowana w 1953 roku w Niemczech, gdzie zrodził się nowoczesny design. Jest to nagroda powszechnie uznawana na całym świecie za jedną z najbardziej prestiżowych nagród projektowych.

  Dowiedz się więcej
 • Good Design Award

  Good Design Award

  Good Design Award jest konkursem organizowanym przez Japan Institute of Design Promotion (JDP) dla produktów wyróżniających się doskonałym wzornictwem oraz wysokimi parametrami użytkowymi.

  Dowiedz się więcej
 • 5Ah

  5Ah

  Najnowsze rozwiązanie od Hikoki. Jeszcze bardziej pojemne, jeszcze wydajniejsze baterie litowo – jonowe o pojemności 5Ah po raz kolejny zmieniają podejście do użytkowania bateryjnych elektronarzędzi. Zdecydowanie dłuższy czas pracy, dużo niższa waga niż dla baterii starszej generacji takich jak np.: Ni-Cd, zaawansowana elektronika czuwająca nad pracą baterii to atuty technologii baterii Hikoki. Elektroniczny system MPC rolą którego jest zabezpieczenie baterii przed wpływem trzech najczęściej spotykanych w warunkach roboczych zagrożeń: nadmiernego rozładowania, przeładowania i przeciążenia.

  Dowiedz się więcej
 • AHB – Aluminium Housing Body

  AHB – Aluminium Housing Body

  Duża wytrzymałość i solidna konstrukcja. Konstrukcja w technologii podwójnej izolacji wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium wraz z plastikowym uchwytem stojana.

  Dowiedz się więcej
 • System RFC

  System RFC

  System RFC (Reactive Force Control) zabezpiecza ręce użytkownika w trakcie nagłego zaklinowania (zatrzymania) się wrzeciona. System sprawdza obciążenie silnika i w przypadku jego gwałtownego wzrostu odcina zasilanie.

  Dowiedz się więcej
 • LVH

  LVH

  Rękojeść z mechanizmem zapewniającym wysoką absorpcję drgań (gumowe tłumiki).

  Dowiedz się więcej
 • Controtec

  Controtec

  Controtec jest unikalnym elektronicznym systemem zabezpieczającym silnik wiertnicy przed przegrzaniem.

  Dowiedz się więcej
 • Diatex

  Diatex

  Technologia Diatex jest to technologia macierzowa, gdzie w procesie produkcji narzędzia odległość między diamentami jest identyczna. Umieszcza się je kolejnymi warstwami tak, aby podczas pracy zużywały się równomiernie i jednorodnie. W ten sposób diamenty zużywają się w 100%, a tarcza cechuje się wyższą ostrością aż do osiągnięcia progu żywotności.

  Dowiedz się więcej
 • Nastroc

  Nastroc

  Nastroc to system szybkiej wymiany narzędzia.

  Dowiedz się więcej
 • MULTI VOLT

  MULTI VOLT

  Akumulator litowo-jonowy MULTI VOLT w połączeniu z narzędziami MULTI VOLT 36V oferuje niespotykaną moc narzędzia bezprzewodowego - ponad 1000 W, a to wszytko przy małej wadze i kompaktowych rozmiarach.

  Dowiedz się więcej